Naši curleri úspešní aj v zápolení so zdravými

V dňoch 30. novembra – 2. decembra štartovalo naše reprezentačné družstvo v curlingu na vozíku na medzinárodnom turnaji Bratislava Cup 2012. Ako jediné družstvo zdravotne znevýhodnených obsadilo napokon medzi 12 účastníkmi cenné 4. miesto.

Turnaj poslúžil predovšetkým ako previerka reprezentačných tímov SR mužov a žien, ako aj tímu mužov Rakúska pred decembrovými Majstrovstvami Európy vo Švédsku. Reprezentačný výber junioriek sa zasa pripravoval na svetovú kvalifikáciu v Brne a Prahe. Dosiahnutý výsledok je pre náš tím o to viac potešiteľný a bol tiež súčasťou prípravy na nadchádzajúce februárové Majstrovstvá sveta 2013 v Soči.

Spolu odohrali naši vozíčkari na turnaji päť zápasov – porazili tím SR žien 6:2, prehrali s Rakúskom 2:12, remizovali s tímom SR junioriek 5:5, vyhrali nad družstvom Martina 8:6 (hosťovali v ňom aj špičkoví hráči z Prahy – bývalá reprezentantka ČR Jalovcová a tréner súčasnej ženskej reprezentácie SR Marša) a v zápase o tretie miesto podľahli účastníkovi I. ligy SR Stonehunters v pomere 4:7. Hrali sme v zložení Ďuriš (skip), Jakubec, Pitoňák a Kunkelová.