Slovenskí curleri vo Falmouthe

falmouth curling

Slovenské reprezentačné družstvo v curlingu na vozíku sa v dňoch 22. – 26. júla zúčastnilo na medzinárodnom turnaji CAPE COD 2015 v meste Falmouth (štát Massachusets) za účasti siedmich družstiev z USA, Kanady a Kórejskej republiky a po finálovom triumfe nad Kanadou získalo prvenstvo.

„V základnej časti sme odohrali šesť zápasov. Jedinú prehru sme utŕžili hneď v úvodnom zápase, keď sme nestačili na mladé kórejské družstvo. Hráči ešte neboli úplne aklimatizovaní po ceste, čo sa prejavilo na ich výkone“, začal svoje hodnotenie turnaja reprezentačný tréner František Pitoňák.

Zápasy v ďalších dňoch už ukázali pravú kvalitu našich hráčov. Kanadské aj americké družstvá jednoznačne zdolali. „Do finálového zápasu sme postupovali z prvého miesta. Finále sme mali plne pod kontrolou a Kanaďanov sme zdolali 10:1. Som rád,  že moji zverenci v lete nazaháľali, ale sa zodpovedne pripravujú na nadchádzajúcu sezónu“, zdôraznil.

Dôkazom jeho slov sú dobré výsledky nielen v USA, ale aj na turnaji v ruskom Kaliningrade, kde pred dvoma týždňami v konkurencií 36 družstiev ako jediný zdravotne znevýhodnení, skončili v prvej tretine štartového poľa. Po návrate z USA sa budú hráči pripravovať individuálne a spoločnú prípravu začnú o tri týždne na domácom ľade v Bratislave tréningami a spoločným sústredením s českou reprezentáciou.

„Celú prípravu budeme smerovať na februárové MS vo švajčiarskom Luzerne, kde by sme si svojim umiestnením chceli už v predstihu definitívne zabezpečiť miestenku na ZPH 2018 v kórejskom Pjongčangu“, dodal František Pitoňák.

Výsledky:

  • Slovensko – Kórea 4:7
  • Slovensko – Kanada 9:3
  • Slovensko – Liberty (USA) 9:6
  • Slovensko – Stardom (USA) 7:5
  • Slovensko – Pride (USA) 10:0
  • Slovensko – Baystate (USA) 6:5

Finále

  • Slovensko – Kanada 10:1

Zostava Slovenska: Radoslav Ďuriš (skip), Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Imrich Lyócsa
trénerská dvojica: František a Pavol Pitoňák