Turnaj v Prahe so zlatým leskom

Turnaj v Prahe so zlatým leskom

Reprezentačný tím Slovenska v curlingu na vozíku v zložení Monika Kunkelová, Peter Zaťko, Dušan Pitoňák, Radoslav Ďuriš s trénerom Milanom Bubeníkom sa v termíne 24. až 26. novembra zúčastnili v Prahe medzinárodného turnaja 17th Wheelchair Curling Tournament, ktorý je súčasťou série turnajov World Curling Tour. Kvalitu turnaja  zabezpečovala účasť tímov Švédska, Nórska, Česka, Talianska, Veľkej Británie a Maďarska.

Počas prvého hracieho dňa sa odohrali dva zápasy, kde boli súpermi nášho tímu reprezentácie Talianska a Švédska. Oba zápasy sa našim curlerom podarilo vyhrať, nad reprezentačným tímom Talianska 5:4 a nad tímom Švédska 6:2. Druhý hrací deň čakali náš tím tri stretnutia. Ráno nastúpili proti reprezentácii Českej republiky. V tomto zápase sa našim hráčom veľmi nedarilo a utŕžili prvú prehru na turnaji stavom 3:6. V poslednom zápase skupinovej časti zvíťazili naši reprezentanti nad tímom Veľkej Británie 8:2 a do ďalších bojov postupovali z prvého miesta v tabuľke.

Vo štvrťfinále na nich čakal víťaz skupiny B, taliansky tím Albatros a zápas po vyrovnanom priebehu a po skvelo odohratom siedmom ende dotiahli do víťazného konca 9:4. Dobre naladení nastúpili naši športovci do semifinálového zápasu opäť proti českému tímu a tento duel už zvládli bez menších pochybností stavom 9:3, čo znamenalo, že sa mohli tešiť z postupu do finále. Vo finálovom zápase na náš tím čakal víťaz skupiny B, kvalitný tím Talianska. Od začiatku zápasu naši curleri držali koncentrovaný výkon, vypracovali si bodovú prevahu a zápas so skvelými kameňmi úspešne zvládli v pomere 8:5.

Pre náš tím to bol už tretí turnaj s víťazným koncom v prebiehajúcej sezóne, čo pre našich reprezentantov znamená aj väčšiu odhodlanosť a chuť do ďalšich turnajov, ktorými sa môžu priblížiť k vysnívanej miestenke na Paralympijské hry v roku 2026.